Стипендійна програма Американського університету в Болгарії
Програми Американських Рад

Американські Ради

Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX)

Стипендійна програма Американського університету в Болгарії

Проект сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP)

Відкритий світ

Програма професійних стажувань (Professional Fellows Program - PFP)

Альянс програми USETI

Альянс сприяння прозорому управлінню освітою в Україні (UTEMA)

Консультативний центр мережі EducationUSA

Навчальний рік в Сполучених Штатах

Історії успіху випускників АУБГ

Антоніна Давиденко, випускниця 2010 року з України: АУБГ надав мені міцний каркас   

Уперше прибувши АУБГ, Антоніна була твердо налаштована одержати ступінь у галузі політології. Однак після вивчення вступного  курсу з дисципліни вона вирішила, що це не її покликання. Оскільки в АУБГ студенти самостійно планують власну програму навчання, Антоніна мала змогу розвідати безліч інших академічних можливостей, які пропонує заклад. Обравши економетрику як факультативний курс, Антоніна зачарувалася самим предметом і чистою логікою економічної теорії. Економіка стала її палким захопленням і невдовзі однією з її багатьох сильних рис. За внесок у роботу кафедри економіки в 20010 році Антоніну відзначили нагородою "За визначні досягнення в економіці".

Будучи студенткою, Антоніна з великим ентузіазмом і наполегливістю віддавалася проектній роботі, а її результати неодмінно були найвищої якості. Вона проводила додаткові заняття з економіки для своїх однолітків, стала переможцем конкурсу на краще есе 2010 року, який проводився Радою університету, та написала видатну дипломну роботу, яку презентувала на престижній конференції Carroll Round у Джорджтаунському університеті у Вашингтоні, округ Колумбія, США. Навчаючись на четвертому курсі в АУБГ, Антоніна також була членом Бюджетного комітету студентського уряду. Участь у студентському самоврядуванні навчила її працювати з людьми, які мають різні точки зору, знаходити компроміс та, що є найважливішим, брати відповідальність за власні рішення.   

 

Ґрунтовна академічна підготовка, яку Антоніна одержала в АУБГ, допомогла їй знайти хорошу роботу та швидко просунутися по кар’єрі. Відразу після одержання диплому її взяли на роботу молодшим аналітиком у Concorde Capital, інвестиційному банку в Києві, Україна. Завдяки відмінному ставленні до роботи та вражаючих результатів вже на самому початку роботи Антоніну підвищили на посаді лише через п’ять місяців після першого призначення. Тепер вона стала аналітиком ринку акцій, хоча ця посада зазвичай вимагає не менше двох років стажу в компанії. На новій посаді Антоніна відповідала за акції в нафтогазовому секторі, який є надзвичайно динамічним. Щоб відстежувати рух товарів, подеколи їй доводилося слідкувати за ринком 24 години на добу сім днів на тиждень. Більш того, оскільки вона працює в секторі, який має надзвичайне стратегічне значення, її робота пов’язана з високим рівнем публічності, тож їй часто доводиться спілкуватися зі ЗМІ.

Антоніна з професором економіки Дідар Ердінк

Натомість шлях до успіху не був абсолютно гладким. Повернувшись до України після кількох років навчання закордоном, Антоніна не відчувала, що має повне й глибоке розуміння політичних та економічних подій у своїй країні. Щоб надолужити це, вона за місяць вивчила річний обсяг матеріалів ЗМІ. За її словами, вона змогла швидко увійти в курс справ завдяки навичкам, одержаним в АУБГ – гнучкості, відкритості до нового, здатності до адаптації та критичному мисленню. 

"Я відчуваю, що АУБГ надав мені міцний каркас, як стіни в будинку, які я з легкістю можу наповнювати необхідним знанням залежно від ситуації." Але те, наскільки швидко вона здатна адаптуватися до нового середовища, для Антоніни самої стало відкриттям і приємним здивуванням.

Антоніна одержує диплом АУБГ з відзнакою у 2010 році

За Антоніни словами, АУБГ став наріжним каменем її становлення як особистості та професіонала. Університет також зміцнив її намір повернутися до своєї країни та саме тут одержати професійний досвід. Вона переконана, що Україна – це її місце, де вона може реалізувати себе якнайкраще. “Я трохи хвилювалася стосовно того, як повертатимуся додому після всіх цих років закордоном, але виявилося, що я відчуваю себе найкраще в своїй рідній країні; я розумію цю країну найкраще – і позитивні, і негативні сторони. ”

Оригінал статті на сайті Американського університету в Болгарії тут

Ілля Фірман, випускник 2002 року: АУБГ пропонує освіту для професійного та особистісного росту

Постійне навчання є невід’ємною складовою роботи Іллі Фірмана, розробника програмного забезпечення в компанії Google. Щодня він має поповнювати свій багаж знань, щоб постійно відповідати новим вимогам цієї професії. І хоча це звучить доволі вимогливо, випускник 2002 року зізнається, що йому дещо бракує інтелектуальних стимулів, які він мав у АУБГ, коли аналізував літературу й кіно, вивчав історію та філософію.

Широкий вибір загальноосвітніх курсів – це те, від чого Ілля одержував справжнє задоволення в АУБГ. Можливо, якби я навчався в технічному університеті замість АУБГ, я мав би можливість обрати більше курсів у галузі комп’ютерних наук. Але тоді в мене ніколи б не було нагоди вивчати Фільм-нуар, або Захід повсюди, або Художнє бачення політичних проблем, а це те, що запам’яталося мені найбільше. Ці предмети не справили великого впливу на мою кар’єру, але безперечно вплинули на мій світогляд і мої інтереси поза професією.

Крім розширення світогляду, АУБГ надав Іллі гарну підготовку з обох профільних дисциплін – комп’ютерних наук та управління бізнесом. Це допомогло йому вступити до однієї з найкращих бізнес шкіл, а згодом розпочати успішну кар’єру в Google.

Ханна та Ілля Фірман

Перевага гуманітарної освіти полягає в тому, що "така освіта надає тобі широкий вибір предметів, щоб допомогти зрозуміти, до чого в тебе є талант і що саме тебе цікавить. Це дозволяє дізнаватися про речі, якими ти захоплюєшся, а не лише вивчати те, що допоможе тобі заробляти на життя."

 

Навчаючись в АУБГ, Ілля був членом ІТ клубу на старшому курсі, а також технічним директором і розробником сайту для студентського видання FlashNews. Це надало мені цінний практичний досвід з впровадження реальних проектів з розроблення програмного забезпечення, – говорить Ілля. На другому курсі він був учасником програми обміну студентами та подорожував до Угорщини, а третій рік провів в Університеті штату Мейн. Ілля завершив навчання в АУБГ, одержавши диплом з відзнакою, а також був занесений до списків декана та президента університету за високий середній бал успішності за результатами кількох семестрів.

Ілля вважає, що освіта в АУБГ була визначальною не лише в контексті академічної підготовки, але й для його особистісного розвитку. Університет навчив мене критично мислити, а також відповідальності, відкритості та неупередженості в поглядах. Цей досвід допоміг мені зрозуміти, що я хочу робити зі своїм життям. Університет подарував мені друзів і зв’язки, які триватимуть усе життя. Саме в АУБГ Ілля зустрів свою майбутню дружину, Ханну Фірман, яка також є випускницею 2002 року.

АУБГ показав Іллі світ можливостей і дорогу, як їх досягти. Університет навчив його цінувати розмаїття культур і думок, які оточували його. За його словами, найбільша перевага гуманітарної освіти полягає в тому, що "така освіта надає тобі широкий вибір предметів, щоб допомогти зрозуміти, до чого в тебе є талант і що саме тебе цікавить. Це дозволяє дізнаватися про речі, якими ти захоплюєшся, а не лише вивчати те, що допоможе тобі заробляти на життя."

Оригінал статті на сайті Американського університету в Болгарії тут

 

Стипендіатка фонду Чапрашикової Люба Стевасарова: АУБГ підтримує студентів навіть після навчання в університеті

Випускники АУБГ навчаються в кращих світових закладах, які пропонують освіту на базі ступеня бакалавра. Університет надає своїм студентам ґрунтовну академічну підготовку та заохочує їх до проходження стажування і застосування знань у широкому спектрі проектів усередині закладу, які зараховуються як супутня частина навчальної програми. З 2009 року АУБГ також фінансово підтримує подальшу освіту своїх випускників. Стипендіальна програма імені Чапрашикової дає змогу визначеним шляхом конкурсу болгарським випускникам продовжити освіту в обраній за їхнім бажанням галузі в будь-якому з 20 найкращих університетів США. Стипендія покриває 50 відсотків необхідних внесків і плати за навчання.

Люба Стевасарова, випускниця 2007 року, була однією з перших студентів АУБГ, які стали стипендіатами фонду Чапрашикової. Ця грошова нагорода дозволила їй у 2011 році одержати ступінь МВА у відомій Школі бізнесу Фукуа Дюкського університету.

Перш ніж вступити до Дюкського університету, Люба два роки пропрацювала в компанії Anheuser-Busch InBev, найбільшій у світі броварні. Завдяки програмі компанії Global Management Program вона мала можливість одержати практичний досвід роботи в різних країнах. Люба очолювала проекти в різних сферах, від операційної діяльності й логістики до торговельного маркетингу та ціноутворення. Під час роботи в компанії Любі вдалося зробити значний внесок в операційну діяльність, запровадивши нові практики та моделі, які підвищили ефективність операцій і збільшили обсяги продажів.

Люба визнає, що завдячує своєму успіху АУБГ. В університеті вона мала можливість дізнаватися та взаємодіяти з різними культурами, а також спілкуватися з людьми різного походження. Цей навчальний досвід величезною мірою допоміг їй успішно керувати міжнародними багатопрофільними командами. Крім цього, університет підготував її до вимогливої програми в Школі бізнесу Фукуа, навчання в якій, за її словами, великою мірою покладається на командну роботу та навчання один від одного.

На фестивалі в Північній Кароліні

Випускниця програми МВА описує освіту в коледжі як визначальну частину свого становлення, як професійного, так і особистісного. Ти приймаєш рішення та набуваєш навичок, які потім визначають твоє життя на багато років уперед, тож я б поставила АУБГ у центр цього становлення.Крім цього, вона була в захопленні від того, що в університеті ти не повинен обирати свій профільний предмет одразу”. Це дозволяє студентам розвідати різні траєкторії кар’єри, перш ніж вирішувати напевне, якій саме галузі себе присвятити.

Волонтерська робота в Habitat for Humanity

Люба вважає, що крім відмінної освіти АУБГ надає своїм студентам багато можливостей розвивати особистісні навички та лідерські якості. Саме від студента залежить, як він чи вона скористається ресурсами, які надає їм університет ”, говорить вона. Люба так само задоволена академічною підготовкою, яку вона одержала в АУБГ, а фінансова підтримка з боку АУБГ упродовж здобуття вищої освіти перевищила навіть її найоптимістичніші сподівання. "Неймовірно, що АУБГ продовжує підтримувати та інвестувати в своїх студентів навіть після їх випуску. Це дуже рідкісне явище, і я надзвичайно вдячна за таку можливість."

Під редакцією Теодори Марчевої

Оригінал статті на сайті Американського університету в Болгарії тут

Тетяна Кушнірук: АУБГ навчає, як робити ефективний вибір, брати відповідальність

Українка Тетяна Кушнірук – пристрасна письменниця та людина з різнобічними, захоплюючими хобі. Будучи студенткою в АУБГ, вона палко досліджувала мистецтво журналістики та водночас активно писала для студентської газети Defacto, грала на фортепіано та займалася кунг фу.

 

Тетяна закінчила АУБГ у 2009 році з дипломом у галузі журналістики та масової комунікації. Вона переконана, що курси з журналістики, які вона вивчала, особливо з репортерської роботи та документалістики, заклали міцний фундамент не лише для академічного успіху, але й для подальшого професійного розвитку. Практичні заняття з репортерської роботи, які вона відвідувала в АУБГ, навчили її "безпосередньо в стінах університету, як це може відбуватися в реальному світі висвітлення подій". Крім цього, навички та інструменти, які вона здобула на заняттях з зв’язків з громадськістю та реклами, виявилися надзвичайно цінними в її теперішній роботі.

Виконавши вимоги щодо профільних дисциплін, Тетяна обрала факультативні курси в кількох різних галузях. За її словами, те, що ти маєш свободу будувати власний розклад і обирати курси, які відповідають твоїм інтересам, є одним з найкращих аспектів гуманітарної освіти. Це також надихнуло її стати незалежним автором після завершення навчання. Говорячи про переваги роботи фрілансера, вона підкреслює, що таким чином саме ти є розпорядником свого часу, і тебе не зв’язує графік роботи компанії.

Крім вдосконалення навичок письма та ґрунтовної освіти, АУБГ надав Тетяні можливість займатися двома пристрасними захопленнями – грою на фортепіано та бойовими мистецтвами.

Справжній прихильник кіно в стилі екшн: на прем’єрному показі анімаційного фільму "Панда Кунг Фу 2" в Києві

"Перше приносить мені внутрішнє задоволення та відчуття самореалізації, а друге допомагає тримати тіло в формі, а розум і дух – у рівновазі", говорить Тетяна, додаючи, що вдячна АУБГ за стимули та заохочення до занять поза академічною програмою.       

Тетяна описує подію, коли університет придбав рояль, як один з найкращих моментів її життя в студентські роки. АУБГ також став місцем, де її давнє захоплення фільмами в стилі екшн та бойовими мистецтвами нарешті знайшло втілення у діяльності зі сприяння здоровому способу життя. Клуб Wing Chun Kung Fu при АУБГ надав їй можливість вивчати й практикувати кунг фу, і це її навчило "справлятися зі стресовими ситуаціями та спрямовувати зусилля в найкращий спосіб, що дуже сильно допомагає як у грі на фортепіано, так і в бізнесі." 

Сьогодні випускниця 2009 року є активним членом Академії традиційного Вінг Чунь Кунг Фу в Україні та СНД, яка є представництвом Всесвітньої асоціації традиційного Вінг Чунь Кунг Фу.

 

Згадуючи свій досвід, Тетяна говорить, що для неї найважливішим уроком в АУБГ, напевне, було те, що у всьому потрібно бачити можливості. Більш того, університет навчив її "вибирати швидко й розважливо та брати відповідальність за свій вибір".

Оригінал статті на сайті Американського університету в Болгарії тут

 

Ксенія Луканова, випускниця 2014 року: "Ви можете досягти всього, до чого у вас лежить серце"

Пристрасна, допитлива та заповзята, випускниця АУБГ Ксенія Луканова (2014 року) насправді втілює цінності вільних мистецтв і наук, які сповідує АУБГ. Минуло лише кілька років після випуску, а Ксенія вже здійснила подорож світом, попрацювала в провідному акселераторі стартапів у Сан-Франциско, заснувала власний бренд і дістала висвітлення на інформаційній платформі The Huffington Post.

"Працювати в 500 Startups було неймовірним досвідом", – говорить Ксенія Луканова. "Я навчилася безлічі нових навичок, зокрема щодо тайм-менеджменту, того, як постійно запитувати зворотний зв’язок і відразу втілювати почуте в свою роботу, вчитися на ходу, робити речі, які зазвичай лякають, ефективно спілкуватися, будувати мережі, а також працювати дійсно довгий робочий день."

В університеті Ксенія вивчала бізнес, журналістику та масові комунікації, і вона мала багато можливостей практикувати та розвивати свої вміння протягом 16 місяців, які вона провела в глобальній компанії.

"Я брала відповідальність за свої проекти, і завдяки цьому опинялася в неймовірних місцях ", –  розповідає випускниця. "Я розпочала роботу в операційному підрозділі, але незабаром почала виконувати багато роботи з графічного дизайну, тож до мене почали ставитися в компанії як до графічного дизайнера."

Після цього Ксенія відкрила для себе аналіз даних і перейшла до підрозділу з маркетингу та аналізу. "Такий спектр ролей і видів діяльності за відносно короткий час дозволив мені навчитися багатьох практичних і технічних навичок (…)," – розповідає Ксенія. "Мені страшенно подобалася культура в 500 Startups – це відносно пласка організація і дуже "стартапова", вони дійсно слідують власним гаслам і задекларованим цінностям."

Після досвіду в Сан-Франциско Ксенія Луканова приєдналася на три місяці до свого чоловіка, також випускника АУБГ 2014 року, Александра Хамбіра, у Софії. Поки Александр знімав документальний фільм, Ксенія розпочала роботу над власним проектом – сайтом Bold & Zesty для "всього, що стосується email-маркетингу ".

"Мені дуже подобалося займатися email-маркетингом у 500 Startups, і мені захотілося поділитися своїм знанням з іншими, тож я почала писати на цю тему, і саме так народилася ідея для Bold & Zesty,"  – розповідає Ксенія. "Наразі я пишу блоги та зосереджуюся на розширенні своєї email-розсилки, а також на тому, щоб знаходити нових друзів у цьому секторі, з ким можна співпрацювати."

Один з постів Ксенії на тему email-маркетингу також був висвітлений на платформі The Huffington Post. Після історії успіху з престижною контент-платформою, Ксенія написала докладну, покрокову інструкцію про те, як публікуватися на цьому ресурсі, та готова поділитися своїм ноу-хау з авторами-початківцями, які напишуть їй електронного листа на kasey@boldandzesty.com.

Повернувшись до АУБГ, Ксенія працювала головним редактором і художнім директором журналу Verve, була репортером газети Defacto та писала тексти для Офісу з комунікацій та маркетингу. Завдяки активному внеску в життя громади АУБГ у поєднанні з відмінними академічними результатами в 2014 році Ксенія одержала відзнаку кафедри "За визначні досягнення в галузі журналістики та масової комунікації".

"АУБГ справив величезний вплив на моє професійне становлення та життя загалом," – говорить Ксенія. "Я вдячна АУБГ за все, чого я навчилася і що допомогло мені потім у роботі та житті, але також за найкращий у світі подарунок – за людей, яких я зустріла і які стали мені добрими друзями. Мені пощастило потоваришувати з одними з найкращих людей і я надзвичайно ціную ці стосунки."

Вечірки з нагоди дня народження, життя у Skapto 1, шалений темп підготовки матеріалів до випуску в мультимедійній лабораторії, виїзні заняття та просто те, що "мешкаєш у Благоєвграді та відчуваєш себе таким молодим, вільним і незалежним" –  це лише кілька з найулюбленіших спогадів Ксенії про університетські роки.

Ксенія та Александр провели осінь 2013 року, навчаючись закордоном на програмі Semester at Sea, і цей освітній досвід справив особливий вплив на їхнє становлення.

"Semester at Sea – це програма навчання закордоном, коли замість того, щоб поїхати до однієї іноземної країни, ти відвідуєш від 12 до 17 країн протягом одного семестру," – пояснює Ксенія. "Студенти живуть і навчаються на кораблі, подорожують і досліджують ті місця, куди корабель заходить на стоянку."

Отже два студенти АУБГ сіли на корабель у Саутгемптоні, де й розпочалася їхня подорож, потім пливли узбережжям Європи аж до Африки, перетнули океан до Південної Америки та Куби і завершили подорож у Флориді.

"Це був фантастичний досвід: ми завели неймовірних друзів, з якими підтримуємо стосунки й сьогодні, побачили дивовижні міста, піднімалися на круті гори та дізнавалися, як живуть люди у різних куточках планети," – розповідає Ксенія. "Я дуже рекомендую Semester at Sea для всіх студентів! Це дорого, але є багато стипендій, тож подавайте на всі, де ви підходите, а потім працюйте зі своїм куратором від Semester at Sea, щоб втілити цю мрію."

Ксенія сама ніколи не відмовлялася від пригод і радить всім теперішнім студентам АУБГ якнайкраще використати свій час в університеті. "Беріть для себе все, бо іншого такого часу не буде," – наполягає вона. "Цінуйте час, який ви проводите з друзями, коли вони знаходяться прямо через коридор від вас. Цінуйте професорів, які так щиро вкладають серце в те, щоб вас навчити, і беріть від них стільки, скільки можете. І звичайно майте великі мрії! Ви можете досягти всього, до чого у вас лежить серце."

Оригінал статті на сайті Американського університету в Болгарії тут

Історію написала Дімана Донева
Фотографії люб’язно надала Ксенія Луканова

 

 

 

Дарко Лукіч, випускник 2006 року: АУБГ допомагає сформувати правильні особисті риси для професійного успіху

Стрімкий зліт Дарко Лукіча в компанії Procter & Gamble Co. (P&G), одній з найбільших у світі мультинаціональних корпорацій, не може не вражати. Менше, ніж за два роки, Дарко пройшов шлях від фінансового аналітика у відділі продажів до посади старшого фінансиста, що обслуговує весь Балканський підрозділ компанії в сегменті товарів побутової хімії.

Але ще більш вражаючими є енергія та позитивне ставлення Дарко. Він приступив до роботи в P&G у лютому 2006 року, давши собі менше місяця для перепочинку та переходу від академічного до професійного життя. З того часу він не збавляє темп.

Я люблю те, чим займаюся,” – говорить Дарко після трьох з половиною років у компанії. Дарко каже, що він і компанія "гарно підходять один до одного", і додає: "Я дійсно вірю в P&G як у роботодавця та компанію, що працює задля покращення життя людей."

Дарко закінчив АУБГ у грудні 2005 року з дипломом бакалавра з управління бізнесом і європейських студій. За його словами, АУБГ допоміг йому сформуватися як етична та професійна особистість та сприяв розвитку лідерських навичок через різноманітні групові проекти. "Університет заохочує брати участь у багатьох заходах і бути хазяїном власного життя як у класі, так у зовнішньому середовищі", – пояснює Дарко

Дарко в компанії інших випускників АУБГ.

Як людина з різнобічними інтересами, Дарко брав участь у багатьох заходах і проектах АУБГ поза академічним навчанням: у студентському самоврядуванні, різних університетських комітетах, програмі консультацій для студентів, театрі, клубі дебатів, баскетбольній команді. Усе це сприяло його професійному становленню. Більш того, це було "головним у розвитку правильних особистих рис і лідерських якостей, які допомогли мені бути успішним у моїй роботі ", – додає Дарко.

АУБГ також допоміг йому зустріти свого чинного роботодавця. Після заходу із залучення талановитих кадрів, який компанія P&G організувала в Центрі кар’єри університету, Дарко пройшов тримісячне стажування в компанії влітку 2005 року. Будучи стажером він очолював команду, як запускала новий продукт на Балканах. Після цього надійшла пропозиція про роботу його мрії. Дарко каже, що справив враження на роботодавця своєю роботою та ставленням під час стажування.

Дарко та Ася Лукіч, яка також є випускницею АУБГ

Спочатку він працював у торгово-фінансовому відділі фінансовим аналітиком для Південно-балканського регіону. Він відповідав за фінансові питання в роботі з дистриб’юторами та крупними компаніями роздрібної торгівлі, зокрема вів перемовини про кращі умови торгівлі та проводив внутрішній аудит офісів і дистриб’юторів P&G у Південно-балканському регіоні. Натомість, за словами Дарко, він ніколи не обмежував себе тим, що було прописано в його посадовій інструкції. "У мене була свобода поставитися креативно до своєї роботи та своїх обов’язків і вивести їх на новий рівень. Тож я став долучатися до проектів у сферах, що виходили за межі суто фінансових питань (HR, продажі, логістика), – написав Дарко в замітці для AUBG Today.

Таке ставлення принесло йому визнання, і в 2008 році його підвищили до чинної посади старшого фінансового аналітика в Балканському підрозділі компанії в сегменті товарів побутової хімії. "Це фантастична робота, оскільки я маю можливість далі розвивати навички управління людьми (наразі я керую командою з трьох аналітиків), " – говорить Дарко. "Я також маю можливість управляти та брати відповідальність за фінансові результати бізнесу, що допомогло мені в професійному становленні й зростанні. "

Гуманітарна освіта виявилася якісною підготовкою до кар’єри в бізнесі, оскільки сьогодні світ бізнесу цінує особистісні якості та орієнтованість на досягнення більше, ніж технічні навички. "Що дозволяє тобі досягати високих результатів, так це ментальне налаштування на те, що ти відповідаєш за це бізнес, маєш виявляти можливості та діяти за цими можливостями, це прагнення залишити свій слід у бізнесі," – говорить Дарко.

Компанія P&G стимулює результативність працівників не лише щедрим пакетом винагороди, але й політикою "просування зсередини" та сприятливим робочим середовищем. "Коли тебе оточують молоді, енергійні, надзвичайно розумні та амбітні люди, це лише стимулює тебе краще робити те, чим займаєшся, зростати як в особистісному, так і в професійному плані", – ділиться Дарко.

У липні 2008 року Дарко одружився на Асі Цанковій, яка також є випускницею АУБГ. Подружжя мешкає у Бухаресті, Румунія.

Дарко говорить про те, що хоче продовжити академічну кар’єру після того, як залишить справи в корпоративному секторі. "Сподіваюся, в мене буде шанс одного дня повернутися до АУБГ у якості професора бізнес програми – це буде одним із способів віддячити закладу, який так багато дав мені в житті."

Оригінал статті на сайті Американського університету в Болгарії тут

 

 

Драматург, романіст-дебютант, асистент продюсера в Голівуді, журналіст і випускник АУБГ: Георгі Ілієв повернувся до Болгарії, щоб стати справжнім письменником

Георгі Ілієв, випускник 1996 року, є одним з тих людей, чия особистість інтригує тим більше, чим більше його пізнаєш. Насправді неважливо, чи спочатку дізнаєшся про його життя, а потім про його роботи, чи навпаки – однаково матимеш бажання дізнаватися більше про нього і те, що він робить.

Насправді, немає навіть чіткої межі між цими двома світами: Ілієв залишає враження людини, яка перебуває у завидному стані поглинання в те, що деякі називають справжнім покликанням. У 33 роки він пройшов дорогою натхнень й творчих пошуків, яка розпочалася ще в студентські роки, приводила його до незвичайних місць і ситуацій та продовжує скеровувати його життя і сьогодні. Він писав статті та короткі оповідання, вивчав драматургію в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі, поставив кілька п’єс у Болгарії та США, працював у програмі кіно-премії "Оскар" у Голівуді, і повернувся до Болгарії у 2004 році, де написав і видав всій перший роман "Життя та смерть містера Ілієва". Роман з’явився як струмінь свіжого повітря, що розворушив літературні кола та змусив їх говорити про появу болгарського аналогу Віктору Пелевіну та абсолютно нового підходу до письменництва.

Роман "Життя та смерть містера Ілієва", в якому замальовується навколишній світ з дивної, але все рівно такої близької та знайомої точки зору автора, оповідає історію молодого чоловіка на ім’я Прайвет, який народився в країні, що нагадує Болгарію, стає солдатом, потім подорожує світом і стає замішаним у кримінальних, політичних та сексуальних пригодах. Він має кар’єру в Голівуді та після руйнування Лос-Анджелесу через терористичні атаки та громадянську війну повертається до рідної країни та до Лісу, де пізнає людей, приятелюючи з представниками еліти, одружившись та старіючи.

Сюжет побудовано на автобіографічних та фантастичних елементах, які динамічно доповнюють один одного, змушуючи читача гадати, де закінчується фантазія і де починається реальність.

Щодо деяких власних реалій автора, їх можна простежити ще до його років у старших класах у школі іспанської мови в Софії, де він написав свої перші короткі оповідання та есе. Натоміть Американський університет у Болгарії в Благоєвграді став місцем, де Георгі став тим, хто він є сьогодні.

В АУБГ Георгі одержав ступінь бакалавра з журналістики та масової комунікації, хоча, за його визнанням, для нього заняття театром витісняли власне навчання. "Зрештою, я одержав освіту поза свого профільного предмету", – підсумовує він.

Університет сформував його як особистість і як професіонала, запустивши низку подій, які визначили його майбутнє як письменника. До того, як потрапити до АУБГ, Георгі був просто театральним глядачем, який ніколи й не думав про можливість самому займатися театром. Натомість у коледжі йому вдалося поставити сім власних п’єс для глядачів університету та громади Благоєвграда.

Пригадуючи університетські роки, Ілієв каже, що якби не потужна театральна програма, він би й не розпочав писати п’єси, оскільки, на його думку, якщо немає місця, де їх ставити, немає сенсу й писати, адже єдине призначення п’єс – це аудиторія. "А не написавши п’єси, я б не подав на вступ до Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, в мене не було б письменницької освіти, практики драматурга, Голівуду, і зрештою мого роману, " – говорить Ілієв. "Для мене АУБГ – це все. Без нього я зараз, напевне, був би кухарем."       

Робота в університеті з професорами театру була його самим першим професійним навчанням, яке він одержав у царині театру. Георгі добре їх пам’ятає: Ел Сайрес, який надихнув його та пішов  життя, коли його клас проводив репетиції другої вистави, Вів’єн Мейсон, яка порадила йому подаватися до США зі своїми п’єсами (замість диплому журналіста) і таким чином визначила його майбутнє, та Нед Бобкофф, який і сьогодні залишається другом Ілієва та який підготував його до небезпеки надто глибокого занурення в мистецтво. "Я б загубив себе в мистецтві та загинув би у 27 років, як Джим Моррісон, Джимі Гендрікс та Курт Кобейн… Але Нед допоміг мені перетворитися з рок-зірки на професіонала в галузі театру," – говорить Ілієв.

Крім акторської роботи та написання п’єс, Ілієв писав для університетського літературного журналу та був ведучим шоу на радіо. Мешканці Благоєвграда, які слухали студентське радіо AURA в середині 1990-х пам’ятають його як голос популярного комічного шоу "Petak 15-ti" (П’ятниця 15-те), яке було пародією на "фатальну" п’ятницю 13-того числа в календарі.

Під псевдонімом Старчето ("старик") Ілієв був спів-ведучим шоу з Ніколаєм Янчовічиним, випускником 1996 року, який наразі є директором BG Radio, Radio 1, Radio Nova та практично половини радіостанцій у Болгарії, за словами Ілієва.  

Після АУБГ Ілієв працював у Софії актором, ведучим на радіо та дописувачем колонки з поп-культури для газети Kultura”. У 1997 році його прийняли до Каліфорнійського університету, де він вивчав драматургію.

Ступінь магістра, одержаний в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі, допоміг Ілієву знайти себе в Голівуді, де він працював у програмі кіно-премії "Оскар", театральній компанії Geffen Playhouse та фонді A.S.K Theater Projects. Його три п’єси були поставлені в Лос-Анджелесі. Він також є співавтором критичної антології "Класичні монологи від Есхіла до Бернарда Шоу", перші два томи якої вже вийшли другим накладом.

Оригінал статті на сайті Американського університету в Болгарії тут

 

 

 

Стипендіат фонду Google імені Аніти Борг, Сінді Шкодрані, випускниця 2015 року: "АУБГ може й невеликий університет, але його наповнюють великі уми"

Випускниця АУБГ Сінді Шкодрані (2015 року) є однією з тих студентів, які ідеально демонструють собою цінності університету. З почуттям суспільної відповідальності, здатністю до наполегливої роботи та жагою до знань, Сінді досягла визначних результатів протягом чотирьох років навчання в АУБГ.

Крім відмінних академічних досягнень, Сінді, яка вивчала комп’ютерні науки та інформаційні системи, була активним членом університетської спільноти. Вона була президентом Студентської спілки з комп’ютерних наук, одним із засновників інженерного клубу, співорганізатором  заходу TEDxAUBG у 2012 році та сенатором AUBG Student Government. Сінді одержала нагороду "За визначні досягнення в комп’ютерних науках" на церемонії вручення дипломів у 2015 році AUBG Honors Convocation та одержала диплом з відзнакою.

Її потенціал швидко помітили і за межами університету. Сінді одержала престижну стипендію Google Anita Borg Scholarship, яка спрямована на підтримку освіти жінок у галузі комп’ютерних наук. Академічні досягнення не були єдиною перевагою Сінді перед іншими кандидатами. "АУБГ дав мені можливість робити набагато більше," – говорить вона. Крім участі в різних заходах поза академічною програмою, на старших курсах вона виконала серйозний проект у галузі комп’ютерних наук.

 

Її проект полягав у розробці комп’ютерної програми, яка допомагає командам рятувальників знаходити людей під час природних катаклізмів за допомогою дронів, які патрулюють уражені території та локалізують смартфони. "Члени журі [з присудження стипендій] вважають, що цей технологічний винахід може дійсно вплинути на світ та заохотили мене розпочати просувати це на ринку як продукт," – говорить Сінді.

Сінді, разом зі студентами АУБГ Крісто Пріфті, Аурель Рокі та Марілінд Максуті, подали проект з дронами на конкурс Microsoft Imagine Cup, і ця ідея була обрана для участі в фіналі національного болгарського конкурсу в категорії "Громадянськість".   

Стипендія Google імені Аніти Борг дала Сінді можливість навчатися на магістерській програмі зі штучного інтелекту в University of Amsterdam, яка була для неї вибором номер один вже багато років.  

"Штучний інтелект завжди надихав мене завдяки особливому підходу до вирішення проблем та потенціалу впливати на майбутнє,"  – говорить Сінді. "Мене більш за все цікавлять дослідження, спрямовані на застосування технологій штучного інтелекту в медицині, і мені також було б цікаво займатися штучним інтелектом в іграх."

Крім фінансової допомоги, яку компанія надала фіналістам, Google також покрив усі витрати участі у творчому чотириденному семінарі в офісі Google у Лондоні наприкінці червня. Це було не лише місце зустрічі успішних жінок у галузі комп’ютерних наук, але й запуск програми Google для науковців, яка включає професійний розвиток і діяльність, пов’язану з впливом на громаду.

Сінді говорить, що продовжуватиме участь у програмах Google у Європі, які заохочують жінок у галузі технологій, під час навчання в магістратурі. Вона також планує розпочати кампанію з такою самою метою у своїй рідній країні, Албанії, за підтримки Google.

"Будьте відмінними в своїй справі, робіть вплив на громаду," – радить Сінді теперішнім студентам АУБГ. "Використовуйте роки в АУБГ з розумом. Користуйтеся часом і відданістю професорів. Забудьте про зволікання, знайдіть те, що любите та займайтесь цим кожного дня. Мисліть широко. Використовуйте те, що у вас виходить найкраще, щоб змінити речі навколо вас. АУБГ може й невеликий університет, але його наповнюють великі уми."

Історію написала Дімана Донева

Оригінал статті на сайті Американського університету в Болгарії тут

Софія Волхонская, редактор веб-контенту і продюсер: Відео змушує її стрибати від радощів

Студенти АУБГ приходять і йдуть, але є купка тих, хто залишає тривалий слід у спільноті. Одна з них – це Софія Волхонская, яка завершила навчання в травні 2014 року з дипломом у галузі журналістики та масової комунікації. Тепер Софія знову в університеті, але вже як співробітник Офісу комунікації та маркетингу, де вона працює з мультимедіа та знімає фільми про АУБГ.

 

Будучи студенткою, Соня, як її називають друзі, брала участь у діяльності театрального відділення і три роки була президентом режисерської студії АУБГ. Вона була режисером, продюсером, а також грала у понад 10 театральних проектах, збираючи разом кращих акторів і повну театральну залу.

Я вважаю цей досвід безцінним на багатьох рівнях, починаючи з того, що це корисно для формування навичок управління та відповідальності і закінчуючи тим, що це неймовірно допомогло мені з уміннями комунікації та здатністю до самовираження, – говорить Софія. Задоволення від того, що глядачі плескають стоячи, коли опускається завіса, це найбільше відчуття піднесення, яке для мене може порівнюватися лише з відчуттям закоханості.”

Крім свого захоплення театром, Софія також приділяла час AUBG Olympics, клубу з чи не найбагатшими традиціями в університеті. 

“Це (AUBG Olympics) – місце, де я знайшла родину за межами дому,” – говорить Софія. "Крім того, що це був неймовірний професійний досвід, де мені довелося створювати речі з мега-талоновитими людьми, цей клуб був і досі залишається джерелом надзвичайних зв’язків для кожного члена, колишнього й теперішнього."

Протягом її навчання, створення фільмів також стало великою частиною її життя. Це розпочалося на третьому курсі, коли Софія та дехто з її друзів вирішили взяти участь у виклику щодо створення 48-годинного документального фільму. Їхня стрічка одержала три з чотирьох представлених нагород. Після цього, якщо можна так сказати, ми стали на слизький шлях, у хорошому сенсі,” – розповідає Софія.

Пізніше вона працювала у кількох проектах, в тому числі LipDub, відео про АУБГ, яке зібрало найбільшу кількість переглядів. У проекті Capstone вона зняла документальний фільм, який згодом показували на кількох місцевих і міжнародних кінофестивалях.

"У мене всередині щось стрибає від радощів, коли я тримаю камеру, влізаю на дерево або лягаю на землю, шукаючи ракурс для зйомки," – говорить Софія. "Натискання на кнопку "експорт" приносить мені майже таке саме задоволення, як і опускання завіси після вистави."

Чому вона вирішила повернутися до своєї alma mater? За її словами, головним чином це була її любов до АУБГ і розмаїття характерів, інтересів, діяльності та прагнень. Хоча університет і невеликий, він має величезний потенціал, і саме в цьому його сильні сторони.

"Не заклад робить імена своїм студентам, а саме студенти, професори та персонал мають докладати максимальних зусиль і зростати, щоб робити ім’я закладу, – говорить Софія.

Софія Волхонская тепер буде робити свій внесок у новій ролі, створюючи та поширюючи історії університету серед глобальної аудиторії. 

Історію написала Цветяна Захар’єва

Оригінал статті на сайті Американського університету в Болгарії тут

Tel: +380(44) 289-3952, 289-3953 Fax:+380 (44) 289-3921
вул. Еспланадна, 20, 6-й поверх, м. Київ 01001, Україна
All contents © copyright 2010-2019 American Councils
Усі права захищено.
розробка сайту
Fair Point