Стипендійна програма Американського університету в Болгарії
Програми Американських Рад

Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX)

Стипендійна програма Американського університету в Болгарії

Проект сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP)

Відкритий світ

Програма професійних стажувань (Professional Fellows Program - PFP)

Альянс програми USETI

Альянс сприяння прозорому управлінню освітою в Україні (UTEMA)

Консультативний центр мережі EducationUSA

Навчальний рік в Сполучених Штатах

Історії успіху випускників АУБГ

Ілля Фірман, випускник 2002 року: АУБГ пропонує освіту для професійного та особистісного росту

------------------------------------

Постійне навчання є невід’ємною складовою роботи Іллі Фірмана, розробника програмного забезпечення в компанії Google. Щодня він має поповнювати свій багаж знань, щоб постійно відповідати новим вимогам цієї професії. І хоча це звучить доволі вимогливо, випускник 2002 року зізнається, що йому дещо бракує інтелектуальних стимулів, які він мав у АУБГ, коли аналізував літературу й кіно, вивчав історію та філософію.
Широкий вибір загальноосвітніх курсів – це те, від чого Ілля одержував справжнє задоволення в АУБГ. Можливо, якби я навчався в технічному університеті замість АУБГ, я мав би можливість обрати більше курсів у галузі комп’ютерних наук. Але тоді в мене ніколи б не було нагоди вивчати Фільм-нуар, або Захід повсюди, або Художнє бачення політичних проблем, а це те, що запам’яталося мені найбільше. Ці предмети не справили великого впливу на мою кар’єру, але безперечно вплинули на мій світогляд і мої інтереси поза професією.
Крім розширення світогляду, АУБГ надав Іллі гарну підготовку з обох профільних дисциплін – комп’ютерних наук та управління бізнесом. Це допомогло йому вступити до однієї з найкращих бізнес шкіл, а згодом розпочати успішну кар’єру в Google.
Навчаючись в АУБГ, Ілля був членом ІТ клубу на старшому курсі, а також технічним директором і розробником сайту для студентського видання FlashNews. Це надало мені цінний практичний досвід з впровадження реальних проектів з розроблення програмного забезпечення, – говорить Ілля. На другому курсі він був учасником програми обміну студентами та подорожував до Угорщини, а третій рік провів в Університеті штату Мейн. Ілля завершив навчання в АУБГ, одержавши диплом з відзнакою, а також був занесений до списків декана та президента університету за високий середній бал успішності за результатами кількох семестрів.
Ілля вважає, що освіта в АУБГ була визначальною не лише в контексті академічної
підготовки, але й для його особистісного розвитку. Університет навчив мене критично
мислити, а також відповідальності, відкритості та неупередженості в поглядах. Цей досвід
допоміг мені зрозуміти, що я хочу робити зі своїм життям. Університет подарував мені
друзів і зв’язки, які триватимуть усе життя. Саме в АУБГ Ілля зустрів свою майбутню
дружину, Ханну Фірман, яка також є випускницею 2002 року.
АУБГ показав Іллі світ можливостей і дорогу, як їх досягти. Університет навчив його цінувати розмаїття культур і думок, які оточували його. За його словами, найбільша перевага гуманітарної освіти полягає в тому, що "така освіта надає тобі широкий вибір предметів, щоб допомогти зрозуміти, до чого в тебе є талант і що саме тебе цікавить. Це дозволяє дізнаватися про речі, якими ти захоплюєшся, а не лише вивчати те, що допоможе тобі заробляти на життя."

Ханна та Ілля Фірман

Фотографії люб’язно надав Ілля Фірман.

Розділ з відгуками випускників та студентів на сайті АУБГ (відгуки англійською мовою).

 

 

____________________________________________________________________

Антоніна Давиденко, випускниця 2010 року з України: АУБГ надав мені міцний каркас

Уперше прибувши АУБГ, Антоніна була твердо налаштована одержати ступінь у галузі політології. Однак після вивчення вступного  курсу з дисципліни вона вирішила, що це не її покликання. Оскільки в АУБГ студенти самостійно планують власну програму навчання, Антоніна мала змогу розвідати безліч інших академічних можливостей, які пропонує заклад. Обравши економетрику як факультативний курс, Антоніна зачарувалася самим предметом і чистою логікою економічної теорії. Економіка стала її палким захопленням і невдовзі однією з її багатьох сильних рис. За внесок у роботу кафедри економіки в 20010 році Антоніну відзначили нагородою "За визначні досягнення в економіці".

Будучи студенткою, Антоніна з великим ентузіазмом і наполегливістю віддавалася проектній роботі, а її результати неодмінно були найвищої якості. Вона проводила додаткові заняття з економіки для своїх однолітків, стала переможцем конкурсу на краще есе 2010 року, який проводився Радою університету, та написала видатну дипломну роботу, яку презентувала на престижній конференції Carroll Round у Джорджтаунському університеті у Вашингтоні, округ Колумбія, США. Навчаючись на четвертому курсі в АУБГ, Антоніна також була членом Бюджетного комітету студентського уряду. Участь у студентському самоврядуванні навчила її працювати з людьми, які мають різні точки зору, знаходити компроміс та, що є найважливішим, брати відповідальність за власні рішення.

Ґрунтовна академічна підготовка, яку Антоніна одержала в АУБГ, допомогла їй знайти хорошу роботу та швидко просунутися по кар’єрі. Відразу після одержання диплому її взяли на роботу молодшим аналітиком у Concorde Capital, інвестиційному банку в Києві, Україна. Завдяки відмінному ставленні до роботи та вражаючих результатів вже на самому початку роботи Антоніну підвищили на посаді лише через п’ять місяців після першого призначення. Тепер вона стала аналітиком ринку акцій, хоча ця посада зазвичай вимагає не менше двох років стажу в компанії. На новій посаді Антоніна відповідала за акції в нафтогазовому секторі, який є надзвичайно динамічним. Щоб відстежувати рух товарів, подеколи їй доводилося слідкувати за ринком 24 години на добу сім днів на тиждень. Більш того, оскільки вона працює в секторі, який має надзвичайне стратегічне значення, її робота пов’язана з високим рівнем публічності, тож їй часто доводиться спілкуватися зі ЗМІ.

Антоніна з професором економіки Дідар Ердінк

Натомість шлях до успіху не був абсолютно гладким. Повернувшись до України після кількох років навчання закордоном, Антоніна не відчувала, що має повне й глибоке розуміння політичних та економічних подій у своїй країні. Щоб надолужити це, вона за місяць вивчила річний обсяг матеріалів ЗМІ. За її словами, вона змогла швидко увійти в курс справ завдяки навичкам, одержаним в АУБГ – гнучкості, відкритості до нового, здатності до адаптації та критичному мисленню. 

"Я відчуваю, що АУБГ надав мені міцний каркас, як стіни в будинку, які я з легкістю можу наповнювати необхідним знанням залежно від ситуації." Але те, наскільки швидко вона здатна адаптуватися до нового середовища, для Антоніни самої стало відкриттям і приємним здивуванням.

За Антоніни словами, АУБГ став наріжним каменем її становлення як особистості та професіонала. Університет також зміцнив її намір повернутися до своєї країни та саме тут одержати професійний досвід. Вона переконана, що Україна – це її місце, де вона може реалізувати себе якнайкраще. “Я трохи хвилювалася стосовно того, як повертатимуся додому після всіх цих років закордоном, але виявилося, що я відчуваю себе найкраще в своїй рідній країні; я розумію цю країну найкраще – і позитивні, і негативні сторони. ”

Оригінал на сайті Американського університету в Болгарії тут

____________________________________________________________________

Стипендіатка фонду Чапрашикової Люба Стевасарова: АУБГ підтримує студентів навіть після навчання в університеті

Випускники АУБГ навчаються в кращих світових закладах, які пропонують освіту на базі ступеня бакалавра. Університет надає своїм студентам ґрунтовну академічну підготовку та заохочує їх до проходження стажування і застосування знань у широкому спектрі проектів усередині закладу, які зараховуються як супутня частина навчальної програми. З 2009 року АУБГ також фінансово підтримує подальшу освіту своїх випускників. Стипендіальна програма імені Чапрашикової дає змогу визначеним шляхом конкурсу болгарським випускникам продовжити освіту в обраній за їхнім бажанням галузі в будь-якому з 20 найкращих університетів США. Стипендія покриває 50 відсотків необхідних внесків і плати за навчання.

Люба Стевасарова, випускниця 2007 року, була однією з перших студентів АУБГ, які стали стипендіатами фонду Чапрашикової. Ця грошова нагорода дозволила їй у 2011 році одержати ступінь МВА у відомій Школі бізнесу Фукуа Дюкського університету. 

Перш ніж вступити до Дюкського університету, Люба два роки пропрацювала в компанії Anheuser-Busch InBev, найбільшій у світі броварні. Завдяки програмі компанії Global Management Program вона мала можливість одержати практичний досвід роботи в різних країнах. Люба очолювала проекти в різних сферах, від операційної діяльності й логістики до торговельного маркетингу та ціноутворення. Під час роботи в компанії Любі вдалося зробити значний внесок в операційну діяльність, запровадивши нові практики та моделі, які підвищили ефективність операцій і збільшили обсяги продажів.

Люба визнає, що завдячує своєму успіху АУБГ. В університеті вона мала можливість дізнаватися та взаємодіяти з різними культурами, а також спілкуватися з людьми різного походження. Цей навчальний досвід величезною мірою допоміг їй успішно керувати міжнародними багатопрофільними командами. Крім цього, університет підготував її до вимогливої програми в Школі бізнесу Фукуа, навчання в якій, за її словами, великою мірою покладається на командну роботу та навчання один від одного.

На фестивалі в Північній Кароліні

На фестивалі в Північній Кароліні

Випускниця програми МВА описує освіту в коледжі як визначальну частину свого становлення, як професійного, так і особистісного. Ти приймаєш рішення та набуваєш навичок, які потім визначають твоє життя на багато років уперед, тож я б поставила АУБГ у центр цього становлення.Крім цього, вона була в захопленні від того, що в університеті ти не повинен обирати свій профільний предмет одразу”. Це дозволяє студентам розвідати різні траєкторії кар’єри, перш ніж вирішувати напевне, якій саме галузі себе присвятити.            

Вона мала можливість одержати практичний досвід роботи в різних країнах. Люба очолювала проекти в різних сферах, від операційної діяльності й логістики до торговельного маркетингу та ціноутворення. Під час роботи в компанії Любі вдалося зробити значний внесок в операційну діяльність, запровадивши нові практики та моделі, які підвищили ефективність операцій і збільшили обсяги продажів.

Волонтерська робота в Habitat for Humanity

Люба вважає, що крім відмінної освіти АУБГ надає своїм студентам багато можливостей розвивати особистісні навички та лідерські якості. Саме від студента залежить, як він чи вона скористається ресурсами, які надає їм університет ”, говорить вона. Люба так само задоволена академічною підготовкою, яку вона одержала в АУБГ, а фінансова підтримка з боку АУБГ упродовж здобуття вищої освіти перевищила навіть її найоптимістичніші сподівання. "Неймовірно, що АУБГ продовжує підтримувати та інвестувати в своїх студентів навіть після їх випуску. Це дуже рідкісне явище, і я надзвичайно вдячна за таку можливість."  

Під редакцією Теодори Марчевої

Оригінал на сайті Американського університету в Болгарії тут

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Tel: +380(44) 289-3952, 289-3953 Fax:+380 (44) 289-3921
вул. Еспланадна, 20, 6-й поверх, м. Київ 01001, Україна
All contents © copyright 2010-2019 American Councils
Усі права захищено.
розробка сайту
Fair Point